Wepage  | صفحه ماWepage  | صفحه ما


امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
نکات ریز حقوقی

Thread Contributor: saba*نکات ریز حقوقی
#61
?اگر بعد از تایید سختی کار از طرف بازرسان اداره کار، کارفرما نامه تاییدیه اداره کار را امضاء نکند چه کار باید کرد؟

✅ مسئول تطبیق و تشخیص مشاغل سخت و زیان آور به عهده کمیته های بدوی و تجدید نظر استانی موضوع ماده ۸ آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی مصوب سال ۱۳۸۰ می باشد.
? در صورت تایید توسط کمیته های استانی و ابلاغ آن به سازمان تامین اجتماعی محل ، کارفرما مکلف به پرداخت هزینه های ناشی از اجرای آن خواهد بود .
پاسخ
سپاس شده توسط:
#62
⁉️چه جرایم و مجازات‌هایی موجب می‌شوند فرد از این حقوق اجتماعی محروم شود؟ به بیان دیگر، ارتکاب چه جرایمی موجب می‌شود فرد در صورت محکومیت، از حقوق اجتماعی محروم و در پیشینه کیفری او نیز ثبت شود؟

✅این جرایم در ماده ۲۵ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ بیان شده اند و عبارت است از جرایمی که مجازات آن‌ها سالب حیات است، مانند قتل که مجازات آن قصاص است؛ جرایمی که مجازات آن‌ها حبس ابد است، مانند ارتکاب سرقت حدی برای بار سوم؛ جرایمی که موجب مجازات قطع عضو هستند، مانند سرقت حدی برای بار اول و دوم؛ جرایم موجب مجازات قصاص عضو، مانند قطع عمدی عضو دیگری که موجب قصاص عضو جانی می‌شود؛ جرایم مستوجب نفی بلد، مانند محاربه؛ جرایم مستوجب حبس تا درجه پنج، مانند آدم ربایی و جرایم موجب شلاق حدی، مانند زنا، قَذف و شرب خمر.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#63
⁉️آیا میدانید
زن اگر مرتکب جرم شود مهریه او باطل نمی شود؟

✅ مطابق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی، مرد می‌تواند زن خود را طلاق دهد. اما در خصوص مهریه باید بیان داشت که حقی است قانونی بر گردن مرد که بایستی در صورت مطالبه زن پرداخت گردد. حتی اگر زن ناشزه باشد، بدین معنی که از مرد (شوهر) تمکین نکند و یا این که بیمار باشد و یا حتی مرتکب جرمی شده باشد و یا خیانت کند، ارتباطی به مهریه او ندارد و همه این موارد مطلقا مانع دریافت و استحقاق زن نسبت به مهریه نیست.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#64
⁉️ شرایط قطع مستمری دختر مجرد به چه صورت است ؟

✅مستمری فرزندان دختر در صورت ازدواج ‌و یا اشتغال  قطع می گردد، اما با توجه به مقررات موجود انعقاد قرارداد بیمه اختیاری مانع قطع مستمری نگردیده، گرچه طبق بخشنامه جدیدی که هنوز به شعب ابلاغ نشده، انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و‌ مشاغل آزاد نیز باعث قطع مستمری نخواهد شد.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#65
⁉️چه نوع مرخصی هایی جزء سابقه اشتغال در کارهای سخت و زیان آور محسوب می شود ؟

✅به استناد جزء د،ج وه بند 1 ماده 12 آیین‌نامه اجرایی بند (5) جزء (ب) ماده واحده قانون اصلاح تبصره (2) ماده (76) قانون تأمین اجتماعی، ایام استفاده از مرخصی استحقاقی،مرخصی بابت ازدواج یا فوت همسر ، پدر ، مادر و فرزندان به مدت 3 روز با دریافت دستمزد در مورد مشمولان قانون کار و ایام استفاده از مرخصی استعلاجی یا استراحت پزشکی از اینکه حقوق ایام مزبور توسط کارفرما پرداخت شود و یا اینکه بیمه شده از غرامت دستمزد ایام بیماری استفاده کرده باشد.
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکات حقوقی برای کارمندان saba* 0 14 1396/11/28، 03:20 صبح
آخرین ارسال: saba*

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان