Wepage  | صفحه ماWepage  | صفحه ما


امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
netgear در پذیری جدید روترهای آسیب

Thread Contributor: Shivaآسیب پذیری جدید در روترهای Netgear
#1
دو آسیب پذیری جدید که در روترهای شرکت Netgear شناسایی شده اند به هکرها این توانایی را می دهند تا با در اختیار داشتن امتیازات ریشه کدهای مخرب خود را به مرحله اجرا درآورند. بدون شک این خبر خوشایندی برای دارندگان این روترها نیست.

روترهای مدل R7000 و R6400 که از جدیدترین میان افزارهای این شرکت استفاده می کنند، متاسفانه به میان افزارهای رخنه پذیری آلوده هستند که به هکرها اجازه می دهند تا حمله تزریق کد را به مرحله اجرا درآورند. کارشناسان امنیتی گزارش کرده اند که نمی توان آمار دقیقی در ارتباط با کاربرانی که آلوده به این آسیب پذیری هستند ارائه کرد. روز یکشنبه دانشگاه کارنگی ملون در بانک اطلاعاتی آسیب پذیری های عمومی این دانشگاه به نقل از کارشناسان امنیتی نوشت: « هکرها برای آن که موفق شوند حمله خود را بر مبنای این آسیب پذیری ها عملیاتی کنند، تنها باید کاربر را تشویق کنند تا از سایت آلوده ای بازدید کند. زمانی که کاربران کنجکاو شوند تا سایت هدف را مشاهده کنند، کدهای مخربی که روی این سایت قرار دارد و به منظور سوء استفاده از این آسیب پذیری طراحی شده است به مرحله اجرا در می آیند. در این حالت دستورات مخرب روی روترهای آلوده به این آسیب پذیرها همراه با امتیازات ویژه اجرا می شوند.»

خبر بد این است که متاسفانه جزییات مربوط به یک آسیب پذیری شناسایی شده که به راحتی قابل استفاده است، به طور عمومی منتشر شده و به هر کاربری اجازه می دهد با اطلاع از جزییات مربوط به این آسیب پذیری به روترهای سایر کاربران حمله کند. برای مشاهده جزییات مربوط به این آسیب پذیری به آدرس

[font]پژوهشگران امنیتی هشدار داده اند که به احتمال زیاد آسیب پذیری های فوق در مدل های دیگر نیز وجود دارد. در همین ارتباط مرکز CERT به کاربرانی که از روترهای Netgear استفاده می کنند، پیشنهاد کرده است، مادامی که وصله های مربوطه برای این آسیب پذیری ها منتشر نشده است از به کارگیری این روترها خودداری کنند.

گزارش هایی که در چند وقت اخیر منتشر شده است، نشان می دهند که هکرها به شکل کاملا هدفمندی روترهای آسیب پذیر را هدف خود قرار داده اند. به طوری که در نظر دارند این دستگاه ها را به بخشی از بات نت های ویژه اینترنت اشیا تبدیل کنند. اگر به خاطر داشته باشید چند روز پیش خبری در ارتباط با آلوده شدن بیش از 3.2 میلیون روتر خانگی را منتشر کردیم. در آن خبر گفتیم هکری که در پشت این قضیه قرار داشت حتا جزییات مربوط به شیوه کار خود را نیز منتشر کرد. دستگاه های در معرض خطر تنها به یک منظور و آن هم پیاده سازی حملات منع سرویس انکار شده مورد استفاده قرار می گیرند. حملات منع سرویس انکار شده عمدتا زیرساخت های متعلق به شرکت های فعال در زمینه سرویس های اینترنتی را هدف خود قرار می دهند.

در نمونه مشابهی بات نت Mirai با پیاده سازی یک حمله بسیار سنگین منع سرویس انکار شده موفق شد شرکت داین را هدف خود قرار دهد و برای چند ساعت دسترسی به سایت هایی که این سرویس دهنده اینترنتی میزبان آن ها بود را با اختلال روبرو کند. همچنین در نمونه مشابهی مشترکان شرکت تاک تاک، اداره پست انگلستان و تعداد قابل توجهی از ساکنان آلمان (یک میلیون نفر) با عدم دسترسی به سرویس های اینترنت و سرویس هایی که روی اسمارت فون های آن ها فعال بود، روبرو شدند. در آن حمله روترهای شرکت Telekom به عنوان هدف هکرها مورد استفاده قرار گرفته بود.[/font]
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عرضه وصله امنیتی برای سه آسیب پذیری خطرناک در لینوکس Shiva 0 172 1395/9/25، 09:03 صبح
آخرین ارسال: Shiva

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان