Wepage  | صفحه ماWepage  | صفحه ما


امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در آنچه باید شربت آمپول،قرص هگزین و برم بدانید مورد

Thread Contributor: ! SAGHI !آنچه باید در مورد آمپول،قرص و شربت برم هگزین بدانید.
#1
آنچه باید در مورد آمپول،قرص و شربت برم هگزین بدانید.

برم هگزین یک عامل خلط آور است که در درمان اختلالات تنفسی همراه با خلط فراوان مورد استفاده قرار می گیرد. برم هگزین از مکانیزم های طبیعی بدن برای پاک سازی مخاط از مجاری تنفسی حمایت می کند. شربت برم هگزین تولید خلط در مجاری تنفسی را افزایش داده و خلط را رقیق تر ساخته و باعث می شود چسبندگی کمتری داشته باشد.

برم هگزین یک داروی برای درمان سرفه می باشد. ماده فعال برم هگزین یک ماده خلط آور است که مخاط را در قفسه سینه سست کرده و خروج آن از دستگاه تنفسی را آسان تر می سازد. شربت برم هگزین نباید برای درمان سرفه های خشک مورد استفاده قرار بگیرد. این دارو در اشکال مختلف با قدرت مختلف در دسترس است و تنها برای کودکان بزرگ تر از دوسال و افراد بالغ مورد استفاده قرار گیرد.


اطلاعات دارویی جامع برم هگزین


برم هگزین به سرعت از طریق دستگاه گوارشی جذب بدن می شود. به بافت های بدن منتقل می شود و به پروتئین های پلاسما تا حد زیادی وابسته می باشد. حدودا ۸۵ تا۹۰% از دوز مصرفی این دارو به عنوان فرآیند متابولیک از بدن خارج می شود. در این مطلب بطور کامل اطلاعات دارویی قرص ها، آمپول و شربت برم هگزین را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


موارد کاربرد برم هگزین

برم هگزین برای درمان سرفه مورد استفاده قرار می گیرد. شربت یا قرص ها خروج مخاط یا خلط موجود در ریه ها و بخش بالایی دستگاه تنفسی با نازک ساختن آن ها آسان می سازد. پس از گذشت ۵ ساعت از مصرف برم هگزین تاثیرات عالی آن را مشاهده خواهید کرد. این دارو برای درمان سرفه و خلط سینه که بر اثر تب، برونشیت، بیماری انسدادی مزمن ریوی یا فیبروز کیستیک مورد استفاده قرار می گیرد.


نحوه مصرف برم هگزین

شربت برم هگزین را می توان به صورت رقیق مصرف کرد. شربت برم هگزین را می توان همراه و یا بدون غذا مصرف کرد. قرص های برم هگزین نیز همچنین در دسترس می باشند. قرص ها را باید همراه با آب مصرف کرد. فواید و مزایای استفاده از شربت یا قرص برم هگزین پس از گذشت مدتی قابل مشاهده هستند. اگر سرفه را بلافاصله درمان نکرد مصرف آن را متوقف نکنید. اگر علایم بیماری شما پس از گذشت ۱۴ روز بهبود نیافت حتما با پزشک خود مشورت کنید.


دوز معمول مصرف قرص یا شربت برم هگزین

شربت برم هگزین در دو نوع در دسترس می باشد: ۴ میلی گرم و ۸ میلی گرم و قرص های برم هگزین تنها در یک نوع ( ۸ میلی گرم) موجود هستند. دوز های توصیه شده برای مصرف به صورت زیر می باشند:

افراد بالغ و یا کودکان ۱۰ سال یا بزرگتر: ۵-۲۰ میلی لیتر شربت سرفه سه بار در روز( شربت ۴ میلی گرم)، ۲.۵-۱۰میلی لیتر شربت سرفه سه بار در روز (شربت ۸ میلی گرم)، ۰.۵-۲ قرص سرفه سه بار در روز.
کودکان بین سنین ۵ تا ۱۰ سال: ۵-۲۰ میلی لیتر شربت سرفه سه بار در روز، ۲.۵ تا ۵ میلی لیتر شربت سرفه (۸ میلی گرم) سه بار در روز، ۰.۵ تا ۱ قرص سه بار در روز.
کودکان بین سنین ۲ تا ۵ سال: ۲.۵ تا ۵ میلی لیتر شربت سرفه (۴ میلی گرم) سه بار در روز.

شربت سرفه برم هگزین نباید برای کودکان کمتر از دو سال مورد استفاده قرار گیرد. قرص های برم هگزین نباید در کودکان کمتر از ۵ سال مورد استفاده قرار گیرد. قبل از استفاده از هر گونه دارو بروشور داخل جعبه آن را با دقت بخوانید.عوارض جانبی یا احتمالی برم هگزین

برم هگزین می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی زیر شود:

مشکلات تنفسی
حالت تهوع
استفراغ
اسهال
درد شکم
تب
اختلالات پوستی تهدید کننده زندگی
حساسیت
سرگیجه
عرق کردنواکنش های دارویی

دکتر خود را در جریان تمام داروهای شیمیایی و گیاهی که برای درمان سرفه خود استفاده می کنید قرار دهید، زیرا استفاده از شربت، قرص یا داروهای استنشاقی برم هگزین با دیگر داروها می تواند باعث انباشته شدن مخاط در ریه ها شود.
شربت و قرص برم هگزین


احتیاط در مصرف برم هگزین

برم هگزین ممکن است به شکم شما آسیب وارد کند و بنابراین بیماران مبتلا به زخم معده و درهای شکمی از مصرف آن بهتر است خودداری کنند. بیماران مبتلا به اختلالات کبد یا کلیه باید از مصرف برم هگزین خودداری کنند مگر اینکه پزشک از آن ها بخواهد. همچنین از مصرف این دارو در سه ماهه اول بارداری باید خودداری کنید مگر اینکه پزشک برای شما تجویز کرده باشد. همچنین زنان شیرده نباید از این دارو استفاده کنند
پاسخ
سپاس شده توسط: SarGol ، Shiva


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان