Wepage  | صفحه ماWepage  | صفحه ما


امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
بدترین پسوردهای ممکن

Thread Contributor: Shivaبدترین پسوردهای ممکن
#1
[عکس: tips-strengthen-passwords-538x218.jpg?itok=SNb_LxDs]


 [عکس: analytics.php?entity_id=52186&token=173317834] بهترین کاری که یک فرد از دوستش ممکن است بخواهد این است که در غیاب او از خانه‌اش نگهبانی کند. اما وقتی پای حساب‌های اینترنتی وسط می‌آید، ممکن است بدترین انتخاب، سپردن آن به یک دوست باشد.
بعد از مطالعات جدیدی که اپلیکیشن گوگل روی ۲۰۰۰ نفر برای بررسی شیوه‌ی انتخاب پسوردهای اینترنتی‌شان انجام داده به یک حقیقت نگران کننده‌ای دست پیدا کرده است. بیشتر افراد بررسی شده پسوردهایشان را بر اساس در دسترس‌ترین اطلاعات زندگیشان انتخاب کرده‌اند.
این مشابه این است که تعداد قابل توجهی از حساب‌های اینترنتی به سادگی و با یک سری آموزش‌های اولیه قابلیت هک شدن و در دسترس قرار گرفتن دارند.
این تحقیقات یک لیست ده تایی از معمول‌ترین پسوردهای انتخابی را در اختیار گذاشته است:۱- نام حیوانات خانگی
۲- تاریخ‌های مهم زندگی مثل تاریخ عروسی
۳- اسم فرزندان
۴- اسم اعضای خانواده
۵- مکان تولد
۶- تاریخ تعطیلات مورد علاقه
۷- هر چیزی که به تیم ورزشی مورد علاقه مربوط باشد
۸- یک نام مشخص
۹- کلمه‌ی پسورد
۱۰- تاریخ تولد یکی از اعضای خانواده
به طور طبیعی اگر شما هر کدام از این ده مورد را برای پسوردتان انتخاب کرده باشید حالا باید یک وقت اضافی بگذارید تایک پسورد مطمئن‌تر و یک حساب کاربری امن‌تر برای خودتان ایجاد کنید.بعد از همه این‌ها اطلاعاتی مثل تاریخ تولدها، سالگردها و اسامی اشخاص به سهولت قابل دستیابی هستند. به همین دلیل است که عمدتا پیشنهاد می‌گردد جواب سوال‌های امنیتی را به هنگام ساختن حساب‌های اینترنتی مثل "اسم مادر شما قبل از ازدواج چی بوده" را به دروغ بدهید و دروغگوی کم‌ حافظه‌ نباشید.این مطالعه همچنین به تعدادی از عادات وحشتناک انتخاب رمز عبور هم اشاره می‌کند که جالب توجهند:تقریبا نیمی از ما (۴۸٪) پسوردهایمان را به دیگران می‌گوییم، بدون اینکه ابتدایی‌ترین قانون امنیت را رعایت کنیم.۳٪ کاربران، رمزهای عبور را روی تکه‌ای کاغذ می‌نویسند و کنار کامپیوتر می‌گذارند. این کار مثل این است که قفل در را روی آن باقی بگذاریم.
برای استفاده از یک روش راحت برای ساخت رمز عبورهای پیچیده این مطلب را مطالعه کنید. 
پاسخ
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان