Wepage  | صفحه ماWepage  | صفحه ما


امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در صد خانگی را خود شبکه اینترنت ایمن کنید چگونه

Thread Contributor: Shivaچگونه شبکه اینترنت خانگی خود را صد در صد ایمن کنید
#1
[font]بسياري از کاربران مودم‌ خود را با تنظيمات پيش فرض امنيتي استفاده مي‌کنند که اغلب خطر نفوذ در سيستم آن‌ها را بيش از پيش افزايش مي‌دهد. در اين مطلب با ترفندهايي براي محافظت از شبکه خانگي خود آشنا مي شويد.

☑️از به کارگيري مودم‌هاي بي نام و نشان عرضه شده توسط ISP خودداري کنيد:

شماري از ISP‌ها مودم‌هايي را به کاربران عرضه مي‌کنند که نام و نشاني ندارد. اغلب اين مودم‌ها از فريمورهاي قديمي‌تري استفاده مي‌کنند که داراي روزنه‌هاي متعددي هستند، از اين‌رو پيشنهاد مي‌شود کاربران خود يک گزينه‌ مناسب و معتبر خريداري کنند.

☑️عوض کردن رمز عبور پيش فرض ورود به تنظيمات:

تمام مودم‌هاي عرضه شده به بازار از يک رمز عبور پيش فرض براي ورود به تنظيمات بهره مي‌برند؛ پس از راه‌اندازي مودم، اولين کاري که بايد کرد، عوض کردن اين رمز عبور است.
قطع دسترسي به تنظيمات مودم از طريق اينترنت:يکي از اصلي‌ترين اقدامات ، قطع دسترسي به تنظيمات مودم از طريق اينترنت يا غيرفعال کردن Remote Management است. به گزارش zoomit ،در صورتي که وجود چنين قابليتي ضروري باشد، مي‌توان با راه‌اندازي VPN کانالي امن براي دسترسي به شبکه‌ داخلي و همچنين تنظيمات مبتني بر وب مودم ايجاد کرد.

☑️محدود سازي IP‌هاي درون شبکه:

در صورتي که مودم يا روتر شما چنين امکاني را داشته باشد، بهتر است دسترسي به تنظيمات مودم را از يک IP خاص فراهم کنيد که توسط DHCP به گجت‌هاي متصل شده به مودم اختصاص داده نمي‌شود. براي مثال در زمان تنظيمات مودم خود،
DHCP
يا
 Dynamic Host Configuration Protocol
را به گونه‌اي تنظيم کنيد تا از رنج ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰ تا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۰۰ به اختصاص IP اقدام کند و براي دسترسي به تنظيمات مودم نيز تنها ۱۹۲.۱۶۸.۱۰.۵ قادربه دسترسي به مودم باشد. با توجه به اين که IP مورد نظر به صورت خودکار به هيچ گجتي اختصاص داده نمي‌شود،از اين‌رو بايدبراي دسترسي به تنظيمات مودم، به صورت دستي IP را وارد کرد.

☑️آدرس IP دسترسي به تنظيمات مودم را تغيير دهيد:

تمام مودم‌هاي موجود در بازار داراي آدرسي پيش فرض براي ورود به بخش تنظيمات هستند که اغلب آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ مي‌شود. براي بهبود امنيت مي‌توان در زمان تنظيمات، آدرس پيش فرض دسترسي به تنظيمات مودم را نيز تغيير داد.

☑️از رمزعبور پيچيده براي واي فاي و بهترين پروتکل استفاده کنيد:

پروتکل WPA2 يا Wi-Fi Protected Access II بهترين پروتکل انتخابي در برابر WPA و WEP است که تاکنون بارها شاهد نفوذ هکرها در مودم‌هايي بوده‌ايم که از اين پروتکل‌ها استفاده مي‌کنند. در صورتي که مودم شما اين امکان را دارد تا شبکه‌ واي فاي موسوم به Guest ايجاد کنيد،حتما از اين گزينه استفاده کنيد. ضمنا شبکه‌ مخصوص مهمان‌ها نيز بايد با يک رمزعبور و پروتکل WPA2 محافظت شود.

☑️قابليت WPS را غيرفعال کنيد:

امکان WPS از طريق کليد فيزيکي تعبيه شده در پشت يا زير مودم يا از طريق عبارتي که زير مودم نوشته شده، امکان برقراري ارتباط با انواع گجت‌ها را بدون نياز به وارد کردن رمز عبور فراهم مي‌کند. بهتر است در صورتي که از WPS‌ پشتيباني مي‌شود، اين قابليت غيرفعال باشد.

☑️دسترسي به سرويس‌هاي مودم را از طريق اينترنت محدود کنيد:

روي مودم‌ها و روترها سرويس‌هايي وجود دارد که شايد هيچ وقت از آن‌ها استفاده نکنيد، بهتر است دسترسي آن‌ها از طريق اينترنت قطع شود.

☑️مک فيلتر يا دسترسي با استفاده از آدرس فيزيکي:

با قابليت مک فيلتر تنها گجت‌هايي مي‌توانند پس از وارد کردن رمز عبور وايرلس از اينترنت استفاده کنند که آدرس فيزيکي کارت شبکه‌ گجت آن‌ها درفهرست قسمت مک فيلتر مودم ثبت شده باشد، از اين رو در صورتي که رمز عبور شبکه بي‌سيم نيز هک شده باشد، هيچ گجتي قادر به استفاده از اينترنت و اتصال به مودم نخواهد بود.
[/font]
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکاتی در مورد رعایت امنیت شبکه اینترنت Shiva 0 251 1395/9/25، 08:14 صبح
آخرین ارسال: Shiva

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان