Wepage  | صفحه ماWepage  | صفحه ما


کلمات کلیدی
نویسنده: --TypisT-- - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 97
غذای رایگان در ازای ترک سیگار در دانشگاه ترکیه‌ای
 یک دانشگاه در ترکیه برای تشویق دانشجویان به ترک استعمال دخانیات طرح جالبی را اجرا می‌کند.
 به گزارش ایسنا به نقل از دیلی صباح، دانشگاه آماسیا در مرکز ترکیه بیش از 17 هزار دانشجو دارد و برای تشویق آنها به ترک سیگار تا یک سال به آنها وعده غذایی رایگان ارائه می‌کند.
 
[align=justify]این دانشگاه با همکاری چند دانشگاه و مرکز سلامت دیگر برنامه‌های گسترده‌ای
نویسنده: SarGol - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 124
سیگار و زشت کردن ظاهر و بدن افراد سیگاری
[size=medium][font=arial]سیگار می تواند روی همه اعضای بدن تاثیر بگذارد از صورت گرفته تا نوک انگشتان در این  اعتیاد مضر آسیب می بینند و ظاهر آن ها تغییر می کند. اگر دانستن بلاهایی که سیگار بر سر بدنتان می آورد، نتوانسته انگیزه کافی برای ترک سیگار را به شما بدهد، پس آسیب هایی هم که به ظاهرتان وارد می شود را باید در نظر بگیرید. سیگار کشیدن طولانی مدت می تواند بهایی سنگین برای ظاهر موها، دندان، پوست و خیلی چیزهای دیگر داشته باشد. [b][color=#333300][b]سیگار کشیدن باعث بروز سیاهی زیر چشم
نویسنده: !!!SHAHIN!!! - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 83
سیگار از ویروس ایدز کشنده‌تر است
[عکس: http://drsalamatx.com/wp-content/uploads.../cigar.jpg]

  
بسیاری از مشکلات جسمانی و سلامت با سیگار کشیدن در ارتباط بوده و افراد سیگاری در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان، بیماری‌های جدی ریه و عفونت های دیگر، مانند ذات الریه قرار دارند.
[dir=rtl][size=medium][font=arial][color=#800080]یک پژوهش جدید از محققان بیمارستان عمومی ماس
نویسنده: !!!SHAHIN!!! - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 99
۱۷ اثر مخرب سیگار بر پوست، مو و ناخن
[عکس: http://drsalamatx.com/wp-content/uploads.../sigar.jpg]

 
کاهش کیفیت و کمیت زندگی در افراد سیگاری را می‌توان به بهترین نحو با بررسی بیماری‌های پوستی فرد سیگاری درک کرد.
[size=medium][font=arial][color=#800080]مصرف سیگار علاوه بر اثرات تهدید کننده بر ارگان‌های داخلی از جمله قلب و ریه، با تاثیر بر پوست منجر به پیری زودرس پوست شده و همین ا
نویسنده: Shiva - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 105
سیگار سالانه جان ۶ میلیون نفر را می گیرد
[عکس: http://www.beytoote.com/images/stories/n...5t3334.jpg]
 یک گزارش جدید بیان می کند سیگار کشیدن حدود ۶ میلیون نفر را در سال می کشد و هزینه های جهانی آن بیش از ۱ هزار میلیارد دلار در سال در خصوص هزینه های مراقبت های سلامت و کارآیی از دست رفته است.
 به گزارش  مهر، بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی و موسسه ملی سرطان ایالات متحده، با افزایش قیمت و مالیات بالاتر دخانیات می توان میلیاردها دلار و جان میلیون ها نفر را حفظ کرد.
 
[a
نویسنده: Mohammad_! - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 115
کاهش 70 درصدی واردات سیگار
[align=center][color=#FF0000][size=medium][b]علی اصغر رمزی گفت: واردات 10 ماهه سال 94 ، 12.5 میلیارد نخ بوده است که در 10 ماهه سال جاری به 3.7 میلیارد نخ کاهش یافته است که علت کاهش 70 درصدی را در واردات ناشی از دو عامل  دانست .

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور  علت اول و اصلی این کاهش را  اجرا شدن تبصره 3 ماده 102 قانون برنامه پنجم اعلام نمود که این تبصره دولت را مکلف کرده است تا در طول برنامه پنجم واردات سیگار را باهمان برند اصلی تبدیل به تولید داخل نماید .

وی اظهار داشت: در
نویسنده: Mahshid - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 92
همین حالا سیگار را ترک کن!
بعد از چند ساعت از شروع ترک سیگار بدن شما شروع به بهبود از تاثیرات نیکوتین می‌کند، فشارخون، ضربان قلب  دمای بدن شما (در کل همه چیزهایی که بخاطر نیکوتین موجود در سیگار بالا بوده‌اند) شروع به کاهش کرده و به سطح سالم‌تری برمی‌گردند، ظرفیت ریه شما افزایش یافته و نای شما آرام می‌شود و با این تغییرات به خون اجازه دریافت میزان بیشتری اکسیژن از ریه داده می‌شود. بدلایل زیادی ترک سیگار یکی از بهترین اقدام‌ها برای سلامت کوتاه مدت و بلندمدت شما می‌باشد.
ترک سیگار اقدامی چالش برانگیز و مبارزه طلبانه است، می
نویسنده: ! SAGHI ! - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 87
سیگار کشیدن و پایین آمدن قند بدن.
*سیگار کشیدن و حتی تنفس دود سیگار دیگران ، تحمل قند را در بدن کاهش می دهد و فرد را آماده ابتلا به بیماری قند (دیابت) می کند. افرادی که به صورت غیر مستقیم در معرض دود سیگار دیگران قرار می گیرند همان نوع سمومی را تنفس می کنند که سیگاری ها به طور مستقیم به بدن خود وارد می کنند.

دود سیگار در کار غده پانکراس اختلال ایجاد می کند.غده پانکراس مسئول تولید انسولین است که میزان قند خون را متعادل نگاه می دارد.
نویسنده: Shiva - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 118
ترک سیگار با رایانه
با استفاده از برنامه رایانه‌ای طراحی شده در استرالیا، افراد سیگاری ترک خواهند کرد.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، افراد معتاد به نیکوتین از طریق 10 دقیقه تمرین در روز، با برنامه رایانه‌ای تمرین مهار سیگار کشیدن می‌توانند سیگار را ترک کنند.[align=center][size=small]محققان دانشگاه د
نویسنده: ! shima - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 101
حائری شیرازی: سیگار و دخانیات حرام است/ چرا مجتهدین فتوا نمی‌دهند؟
آیت الله محی الدین حائری شیرازی گفت: پزشکان می گویند سیگار برای سلامتی زهر است؛ سئوال اینجاست که چرا آقایان مجتهد درباره عدم استعمال آن فتوا نمی دهند. 
 
[align=justify]به گزارش ایرنا، برخی از مجتهدین در خصوص عدم استعمال مواد دخانی با تأکید بر حرمت استعمال سیگار و مواد دخانیات، به تبیین فقهی،‌ علمی و پزشکی این مسأله پرداختند و از مردم،‌رسانه ها و دولت خواسته اند به فکر مقابله با این پدیده باشند و در فتوای خود، کشیدن سیگار و دخانیات را حرام دانستند. [/a